Meble biurowe i zdrowie

Nikt chyba nie zaprzeczy, że otoczenie, w jakim pracujemy wpływa na naszą wydajność, koncentrację, a co za tym idzie - na to, co udaje nam się osiągnąć. Każda osoba ma własne warunki, przy których osiąga najlepsze wyniki. Niektórzy pracują lepiej w uporządkowanym, posprzątanym pomieszczeniu, inni natomiast uważają twórczy nieład za coś, co pozwala myśleć im kreatywniej. Krótko mówiąc - ile osób, tyle opinii.


Umeblowanie pomieszczeń biurowych i ich wpływ na samopoczucie w pracy


Bez wątpienia jednym z czynników, które wpływają na nasze osiągnięcia w pracy, jest umeblowanie pomieszczenia. Pracodawcy, kupując meble do biura powinni zastanowić się, jak wykorzystać ich design i funkcjonalność do poprawienia wyników swoich pracowników. Kieleckie wyposażenie wnętrz pozwala dostosować wygląd pomieszczeń do własnych upodobań, a osoby poważnie myślące o poprawieniu efektywności kadry dzięki umeblowaniu powinny zastanowić się nawet nad skonsultowaniem się ze specjalistą, który przeanalizuje nasze wymagania i sam wybierze najlepszy zestaw.

mebel-biurowy-krzesłoWedług ostatnich badań szczególnie dotkliwie źle dobrane meble biurowe odczuwają osoby z większym doświadczeniem w pracy. Osoby w wieku powyższej 40 lat szczególnie odczuwają bóle pleców oraz zastanie mięśni po długotrwałym przesiadywaniu w pracy siedzącej, za komputerem, przy dokumentach za biurkiem.

To między innymi z myślą o nich powstają coraz to nowe akcesoria biurowe mające na celu nie tyle poprawę funkcjonowania biura, oraz ułatwienie pracownikom wykonywanie codziennych obowiązków, ale rynek zalewają produkty przeznaczone do poprawy wygody podczas pracy. Gwałtowny wzrost ilości przepracowanych godzin wpływa niekorzystnie na nasze zdrowie. Co prawda jak opisuje Gazeta Wyborcza - wciąż nie jesteśmy jeszcze tak zapracowani jak japończycy, jednak sytuacja społeczna zmusza nas do pracowania dłużej, czasem na kilku etatach:

W 2007 roku efektywnie przepracowaliśmy od 1620 do 1720 godzin. Najwięcej w Warszawie i województwie wielkopolskim. Na mapie pracowitości dobrze wypada też śląskie i dolnośląskie, zdecydowanie gorzej opolskie - 1640-1660 godzin rocznie. -

Coraz więcej akcesoriów biurowych przeznaczonych dla pracowników siedzących za biurkami

Aby lepiej przeżyć i nie odczuwać silnych bóli oraz zmęczenia związanych z długotrwałym przesiadywaniem na krześle biurowym, oraz trzymaniu rąk na blacie biurka dostępne są różne artykuły mające dać ulgę organizmowi.

Wśród najpopularniejszych można wymienić:

  • Podkładki żelowe pod łokieć i nadgarstek
  • Podkładka podwyższająca klawiaturę komputera
  • Masażery pleców na oparcia krzeseł biurowych
  • Podkładki pod stopy

Również sam dobór mebli biurowych ma duże znaczenie dla ergonomii pracy i wygody pracownika. Coraz rzadziej spotykane są klasyczne krzesła z umiarkowanie miękkim siedziskiem. Podczas wielu godzin pracy ważne jest zapewnienie odpowiednio wygodnego krzesła, koniecznie z oparciem i możliwością regulacji nie tylko wysokości samego krzesła, ale też podparcia, co ułatwi długotrwałe przebywanie w pozycji siedzącej.

Meble biurowe takie jak dostępne na stronie Lobby Meble systemowe układy mebli biurowych do przestrzeni open space dają możliwość takiego ułożenia stanowisk pracy, że poszczególne osoby pracujące w jednym zespole, czy przy pojedynczym projekcie będą mogły w łatwy sposób komunikować się między sobą.
Podsumowując, meble biurowe i krzesła mogą sprawić, że pracownicy będą pracować w naszym biurze z przyjemnością, a to z pewnością przełoży się na lepsze funkcjonowanie przedsiębiorstwa.

Biurko mi mówi: gdzież studencik ten Z piórem wyrwanem potajemnie gąsce I gdzież ta główka tak jasna jak len Wtopiona w książce?

Henryk Zbierzchowski, Mowa starych sprzętów

Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko?

- Albert Einstein

Redukcja liczby urzędników przypomina mi strzyżenie prosiąt: wełny mało, wrzasku dużo.

- Nikita Biełych

W Olsztynie możne się dobrze urządzić w biurze

Przygotowanie odpowiedniego miejsca do pracy w biurach zawsze wiąże się z odpowiednim umeblowaniem i zaarażowaniem przestrzeni.

Na naszej stronie postaramy się przedstawić odpowiednie propozycje, przydatne przy urządzaniu mebli biurowych w Olsztynie i pozostałych miastach Warmii i Mazur