Główna » 2016 » Marzec » 31 » Nowoczesne przestrzenie biurowe
10:29 AM
Nowoczesne przestrzenie biurowe

Podczas prac projektowych nad nowymi wzorami mebli i wyposażenia pomieszczeń osoby odpowiedzialne za nowy projekt podejmują się często innowacyjnych i nietypowych rozwiązań. Dzięki połączeniu współpracy z lekarzami czy osobami zajmującymi się rehabilitacją ruchową powstają zupełnie nowe rozwiązania w dziedzinie meblowania przestrzeni.


 

Nowoczesne podejście do wyposażenia biur

Podczas gdy wiele przedsiębiorców podchodzi do tematyki wyposażenia wnętrza tak, aby zmniejszyć maksymalnie koszty własnej działalności, firmy które inwestują we własnych pracowników pozwalają sobie na często rewolucyjne zmiany w podejściu do zapewniania pracującym w biurze odpowiednich warunków pracy.

Ma to na celu poprawę komfortu podczas codziennego wykonywania obowiązków. Często stosuje się możliwość odejścia od biurka i prowadzenie części swojej pracy przy komputerze na stojąco. Umożliwia to nie tylko miniaturyzacja urządzeń biurowych i komputerów, oraz nowoczesne sieci komputerowe które nie potrzebują kabli, ale też stosowanie w przestrzeni biur standów biurowych (biurek stojących).

W USA przeprowadzono również badania na grupie pracowników biurowych mających na celu sprawdzenie jak biurka stojące wpływają na spalanie kalorii przez pracowników. Co prawda lepiej byłoby zbadać wpływ tego rozwiązania na samopoczucie i poprawę postawy pracowników, jednak już w samej dziedzinie spalania kalorii rozwiązania okazało się być odrobinę skuteczne:

Ochotnicy - pracownicy biurowi w średnim wieku, różnych specjalności byli przez pięć pracujących dni monitorowani z pomocą urządzenia mierzącego ich aktywność fizyczną - pozycję ciała, tempo i intensywność ruchów.

Informacje podane przez portal Pulsmedycyny

nie rozwiązuje jednoznacznie jaki wpływ będzie mieć to rozwiązanie na zdrowie pracowników biurowych. Samym rozwiązaniem biurek stojących zainteresowali się też dziennikarze z telewizji TVN (zobacz artykuł)

O stosowanych w kielcach meblach przeczytaj w naszym artykule.

biurko w recepcji biura

Wyświetleń: 10 | Dodał: pozycjoner1 | Rating: 4.0/1
Liczba wszystkich komentarzy: 0

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nam viverra in dui sit amet consequat.

- John Doe, creative director

Praesent vestibulum commodo mi eget congue. Ut pretium vel lectus vel consectetur.

- John Doe, creative director

Etiam quis aliquam turpis. Etiam in mauris elementum, gravida tortor eget, porttitor turpis.

- John Doe, creative director

Lorem ipsum
Neque id cursus faucibus, tortor neque egestas augue, eu vulputate magna eros eu erat
Neque id cursus faucibus, tortor neque egestas augue, eu vulputate magna eros eu erat. Curabitur pharetra dictum lorem, id mattis ipsum sodales et. Cras id dui ut leo scelerisque tempus. Sed id dolor dapibus est lacinia lobortis.
Learn more